Yhteystiedot

Pyöräilykuntien verkosto ry
Iso Roobertinkatu 3-5 A 22
00120 Helsinki
puh. 040 419 4555
info (at) poljin.fi

Toimistossa eli Polkimossa työskentelevät seuraavat henkilöt:

  • Matti Hirvonen, toiminnanjohtaja, matti.hirvonen(at)poljin.fi, 040 419 4555
  • Sanna Ojajärvi, kehittämispäällikkö, sanna.ojajarvi(at)poljin.fi, 040 527 5632
  • Martti Tulenheimo, erityisasiantuntija, martti.tulenheimo(at)poljin.fi, 041 538 9495
  • Tuija Mikkonen, pyöräilyn edistämisen koordinaattori, tuija.mikkonen(at)poljin.fi, 040 7586 535
  • Riina Jorasmaa, asiantuntija, riina.jorasmaa(at)pyoramatkailukeskus.fi, 050 550 3115, poissa 20.5.2021 alkaen, sijaisena toimii Henna Palosaari.  
  • Taneli Roininen, projektipäällikkö, taneli.roininen(at)pyoramatkailukeskus.fi, 0400 993 960 
  • Kristiina Vaano, projektipäällikkö, kristiina.vaano(at)pyoramatkailukeskus.fi, 040 515 0538
  • Henna Palosaari, asiantuntija, henna.palosaari(at)pyoramatkailukeskus.fi, 040 845 6763

Toimintaa johtaa hallitus, joka valitaan Pyöräilykuntien verkoston vuosikokouksessa huhti-toukokuussa. Hallitus 27.5.2021-2022 (vuosikokousten välinen aika):

  • Oskari Auvinen, Kangasalan kaupunki (puheenjohtaja) oskari.auvinen(at)kangasala.fi
  • Anna Huttunen, Lahden kaupunki anna.huttunen(at)ahti.fi
  • Oskari Kaupinmäki, Helsingin kaupunki oskari.kaupinmäki(at)hel.fi
  • Piritta Keto, Varsinais-Suomen ELY-keskus piritta.keto(at)ely-keskus.fi
  • Anette Korkiakangas, Kokkolan kaupunki anette.korkiakangas(at)kokkola.fi
  • Jenna Leinonen, Vaalan kunta jenna.leinonen(at)vaala.fi
  • Taneli Pärssinen, Turun kaupunki taneli.parssinen(at)turku.fi 
  • Hanna Väätäinen, Kuopion kaupunki hanna.vaatainen(at)kuopio.fi
  • Riikka Kallio, WSP Finland Oy (varajäsen) riikka.kallio(at)wsp.com
  • Juha Korhonen, Pohjois-Savon ELY-keskus (varajäsen) juha.korhonen(at)ely-keskus.fi
  • Matti Hirvonen, Pyöräilykuntien verkosto ry (sihteeri) matti.hirvonen(at)poljin.fi

Pyöräilykuntien verkoston jäsenkuntien ja muiden jäsentahojen yhteyshenkilöt löytyvät täältä.