Yhteystiedot

Pyöräilykuntien verkosto ry
Iso Roobertinkatu 3-5 A 22
00120 Helsinki
puh. 040 419 4555
info (at) poljin.fi

Toimistossa eli Polkimossa työskentelevät seuraavat henkilöt:

  • Matti Hirvonen, toiminnanjohtaja, 040 419 4555, matti.hirvonen(at)poljin.fi
  • Sanna Ojajärvi, kehittämispäällikkö, 040 527 5632, sanna.ojajarvi(at)poljin.fi
  • Martti Tulenheimo, erityisasiantuntija (Pyöräilevä Perhe -hankkeen projektipäällikkö), 041 538 9495, martti.tulenheimo(at)poljin.fi
  • Tuija Mikkonen, pyöräilyn edistämisen koordinaattori, 040 7586535, tuija.mikkonen(at)poljin.fi

Toimintaa johtaa hallitus, joka valitaan Pyöräilykuntien verkoston vuosikokouksessa huhti-toukokuussa. Hallitus 27.5.2020-2021 (vuosikokousten välinen aika):

  • Oskari Auvinen, Kangasalan kaupunki (puheenjohtaja) oskari.auvinen(at)kangasala.fi
  • Anna Huttunen, Lahden kaupunki anna.huttunen(at)ahti.fi
  • Oskari Kaupinmäki, Helsingin kaupunki oskari.kaupinmäki(at)hel.fi
  • Piritta Keto, Varsinais-Suomen ELY-keskus piritta.keto(at)ely-keskus.fi
  • Anette Korkiakangas, Kokkolan kaupunki anette.korkiakangas(at)kokkola.fi
  • Susan Nymander, Turun kaupunki susan.nymander(at)turku.fi
  • Ulla Saari, Espoon kaupunki ulla.saari(at)espoo.fi 
  • Hanna Väätäinen, Kuopion kaupunki hanna.vaatainen(at)kuopio.fi
  • Riikka Kallio, WSP Finland Oy (varajäsen) riikka.kallio(at)wsp.com
  • Juha Korhonen, Pohjois-Savon ELY-keskus (varajäsen) juha.korhonen(at)ely-keskus.fi
  • Matti Hirvonen, Pyöräilykuntien verkosto ry (sihteeri) matti.hirvonen(at)poljin.fi

Pyöräilykuntien verkoston jäsenkuntien ja muiden jäsentahojen yhteyshenkilöt löytyvät täältä.