Yhteystiedot

Pyöräilykuntien verkosto ry
Iso Roobertinkatu 3-5 A 22
00120 Helsinki
puh. 040 419 4555
info (at) poljin.fi

Toimistossa eli Polkimossa työskentelevät seuraavat henkilöt:

  • Matti Hirvonen, toiminnanjohtaja, 040 419 4555, matti.hirvonen(at)poljin.fi
  • Sanna Ojajärvi, kehittämispäällikkö, 040 527 5632, sanna.ojajarvi(at)poljin.fi
  • Martti Tulenheimo, erityisasiantuntija (Pyöräilevä Perhe -hankkeen projektipäällikkö), 041 538 9495, martti.tulenheimo(at)poljin.fi

Toimintaa johtaa hallitus, joka valitaan Pyöräilykuntien verkoston vuosikokouksessa huhti-toukokuussa. Hallitus 23.5.2019-2020 (vuosikokousten välinen aika):

  • Heini Peltonen, Espoon kaupunki, heini.peltonen(at)espoo.fi (puheenjohtaja)
  • Reetta Keisanen, Helsingin kaupunki, reetta.keisanen(at)hel.fi
  • Piritta Keto, Varsinais-Suomen ELY-keskus, piritta.keto(at)ely-keskus.fi
  • Jouni Laitinen, Kokkolan kaupunki, jouni.laitinen(at)kokkola.fi
  • Antero Naskila, Suomi Pyöräilee -hanke, antero.naskila(at)pp.inet.fi
  • Tapani Touru, Tampereen kaupunkiseudun kuntayhtymä, tapani.touru(at)tampereenseutu.fi
  • Timo Väistö, Vantaan kaupunki, timo.vaisto(at)vantaa.fi
  • Hanna Väätäinen, Kuopion kaupunki, hanna.vaatainen(at)kuopio.fi
  • Riikka Kallio, WSP Finland Oy, riikka.kallio(at)wsp.com (varajäsen)
  • Petri Sipilä, Helsingin Polkupyöräilijät ry, petri.sipila(at)hepo.fi (varajäsen)
  • Matti Hirvonen, Pyöräilykuntien verkosto ry (sihteeri)

Pyöräilykuntien verkoston jäsenkuntien ja muiden jäsentahojen yhteyshenkilöt löytyvät täältä.