Fiksusti kouluun kutsuu Ajatustoreille
Fiksusti kouluun kutsuu Ajatustoreille, jotka kokoavat yhteen koulumatkaliikkumisen edistäjiä tai asiasta kiinnostuneita - kaikki ovat tervetulleita.
Työskenteletkö kunnassa fiksun koulumatkaliikkumisen parissa, ja haluat kohdata vertaisiasi tai oletko muuten vaan kiinnostunut aiheesta? Koulumatkaliikkumisen maksuttomilla Ajatustoreilla on aikaa keskustelulle ja kokemusten vaihdolle. Jos koet, että olet ajatustesi kanssa yksin, tässä verkostossa et enää ole! Fiksusti kouluun -kuntia on jo 60 ja niissä koulumatkaliikkumisen parissa tai yhdyspinnoilla työskentelee satoja ihmisiä.
Ajatustorit vuonna 2026:
Ke 28.1. klo 14.30-15.15 Missä mennään nyt? Mikä työssä innostaa? Klikkaa itsesi linjoille Teamsissa järjestettävään etätapaamiseen tästä.
- Ke 8.4. klo 14.30-15.15 Saattoliikenne
- Ke 16.9. klo 14.30-15.15 Liikennekasvatus
To 12.11. Klo 14.30-15.15 Poikkihallinnollisuus
Lisätietoa ajatustoreista Fiksusti kouluun -sivuilta.
Fiksusti kouluun -ohjelmaa toteuttavat yhteistyössä Pyöräilykuntien verkosto ja Likes by JAMK ja sitä rahoittavat liikenne- ja viestintävirasto Traficom ja OKM.